Офіційний сайт ЗШ №8 м.Лубни! - Для учнів школи

24.03.2017

Для учнів школи »

Незабаром  іспити!

Мета кожного учня – скласти іспит якнайкраще. А оцінказалежить від двох різних чинників: знань і вміння поводитися на іспиті. Ось деякі поради психолога:

1. Майте вигляд впевненої у собі людини.

2. Спрямуйте розмову в потрібне русло.

3. Не втрачайте самовладання, якщо не знаєте відповіді на запитання.

4. Ведіть із вчителем діалог.

5. Змінюйте перебіг думок, перебудовуйте розмову у сприятливому напрямі.

6. Вдягніться на іспит охайно.

7. Говоріть не голосно, але чітко й упевнено, усміхайтеся.

8. Налаштуйтеся на неодмінний успіх, особливо на першому іспиті.

9. Продумайте поведінку і стиль розмови з вчителем.

10. Будьте спокійні й зосереджені на змісті відповіді.

11. Забудьте про образи на вчителів, батьків, узагалі відстороніться  од усього не потрібного.

12. Заспокойте себе тим, що завтра буде день без іспиту, тому сьогодні слід показати себе якнайкраще.

Найоптимальніший варіант підготовки до складання іспитів

·         Харчуватися слід три-чотири рази на день. Мед, горіхи, молочні продукти, риба, м’ясо, овочі та фрукти забезпечать баланс необхідних інгредієнтів їжі в організмі й відновлять енергетичні витрати.

·         Нормальний здоровий сон і відпочинок зменшать навантаження на нервову систему.

·         Не варто відмовлятися відзвичних занять спортом, розмов по телефону – це буде своєрідним відпочинком.

·         Слід пам’ятати про біоритмологічні особливості: "сова” неефективно працює о 6-8 год. ранку, а "жайворонок” навряд чи буде працездатним до 2-3 год. ночі. В усіх людей рівень біологічної  активності знижений із 17 до 18 години.

Можна вживати тонізуючі препарати, наприклад, із женьшеню чи елеутерококу. Каву краще питии вранці й небагато. Кава підсилює нервовість і тривожний стан у невпевнених у собі людей.

У тебе проблеми у спілкуванні?

Дотримуйся наступних принципів!

Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

Пам'ятай!

1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим на зустрічл юдині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.

2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри.

3. Частіше називайі м'я співрозмовника. Для кожного звук власного іменін айсолодший і найважливіший звук людської мови.

4. Проявляй щиру зацікавленість.

5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.

6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.

7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.

8. Слова не обов 'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємосян авіть тоді, коли мовчимо.

9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до  тебе.

Як не наразитись на небезпеку під час користування Інтернетом

Незалежно від того, чи є в тебе вдома постійний доступ до Інтернету, чи ні, важ­ливо пам'ятати, що останнім часом бува­ють випадки, коли люди стають жертвами Інтернет-злодіїв  або наражають себе на іншу небезпеку. Наприклад, їхні фотографії або особиста інформація, яку вони виклали у своїй анкеті або у своєму щоденнику, були використані без їхньої згоди. Або вони зазна­ли нападу з боку тих, з ким познайомились в Інтернеті і вирішили зустрітись у безлюдному чинезнайомому місці. Тому, щоб  уникнути  таких проблем:

• ніколи не виставляй в Інтернеті інформацію особистого характеру (ім'я, вік, номери телефонів, номер школи, місце роботи бать­ків та фотографії — їх можуть скопіювати, переробити і поширити без твого дозволу);

• реєструючись на сайтах, використовуй ніки (вигадані імена);

• ніколи не зустрічайся наодинці з людиною, з якою випознайомились в Інтернеті, навіть якщо виспілкуєтесь уже давно. У разі, якщо ти вирішив(ла) зустрітись, обери для зустрічі людне місце;

• ніколи не висилай своє фото людині, з якою ти познайомився (лась) через Інтернет;
  • не відповідай на листи чи прохання, які викликають у тебе почуття дискомфорту або  сорому;

• блокуй адреси тих, хто принижує тебе або погрожує тобі.

«  Березень 2017  »

• Official Blog